12.02.2022 sobota

Konferencja ogólnopolska pn. „Dom pełen miłości, czyli jak budować bliskość w małżeństwie”

Link do konferencji

 

Od niedawna coraz więcej czasu spędzamy ze sobą w domu. Praca zdalna, wirtualne spotkania, wydarzenia online… Jak sprawić, żeby ten czas w rodzinie był dobry i wartościowy? Żeby umacniał małżeńską relację a nie osłabiał? Jak zbudować „dom pełen miłości”, w którym związek kwitnie i się rozwija?

Zaproszeni na konferencję prelegenci przybliżą trzy zagadnienia – zaufanie, czułość, rozmowę. Wybraliśmy je jako „składniki” budujące więź w małżeństwie. Jaki element można do tego dodać? Podczas wspólnej dyskusji prowadzący wraz z uczestnikami wydarzenia zastanowią się, co jeszcze pomaga tworzyć szczęśliwą i bliską relację.

GODZ. 10:00

  • MONIKA I MARCIN CHOCHLA „Zaufanie” Zaufanie to ten składnik związku, który jest jak sól w potrawach – jego dodatek często pozostaje nieodkryty, chyba, że go zabraknie… Co je buduje? Jakie zachowania przyczyniają się do wzrostu zaufania? I czym ono właściwie jest, skoro czymś więcej niż dotrzymywaniem tajemnic? Podczas wykładu odsłonimy odpowiedzi na te pytania, opierając się na badaniach dotyczących zaufania w związkach. Sięgniemy do obserwacji Johna Gottmana i badań dr Brene Brown, która wskazała jego 7 składowych, m.in. stawianie granic, zakładanie dobrej intencji czy branie odpowiedzialności za swoje błędy. Podzielimy się praktycznymi wskazówkami, jak dbać o zaufanie w relacji, i zmierzymy z trudnymi pytaniami także o zaufanie… samym sobie, bo to podwalina do tego, co potem wydarzy się w związku. Monika i Marcin Chochla – humanistka i inżynier, psycholog i automatyk, choleryk i flegmatyk. Dziewięć lat temu nikt nie wierzył, że ten związek przetrwa. Są małżeństwem od 6 lat, rodzicami Gabrysi (5 lat) i Bolka (3 lata). Monika jest autorką bloga www.chcemisie.com.pl. Zawodowo zajmuje się tematami wrażliwości, wstydu, odwagi oraz wszystkiego co z nimi związane na warsztatach i spotkaniach indywidualnych jako psycholożka i trenerka. Marcin – inżynier automatyk – doskonali się w branży bezpieczeństwa maszyn, posługuje także wśród chorych jako nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej oraz wśród więźniów jako wolontariusz w zakładzie karnym. Uwielbiają razem tańczyć i przemierzać świat rowerem (sami rowerem dotarli nad Adriatyk, a z dziećmi przejechali 2000 km trasą Greenvelo po Polsce Wschodniej).

 

GODZ. 11:00

  • MARLENA BESSMAN-PALIWODA „Czułość” Na tym spotkaniu posłuchamy jak pustka egzystencjalna, brak poczucia sensu i stres mają się do czułości oraz co tutaj nam podpowiadają naukowe badania. Wspólnie z prowadzącą zastanowimy się, co wpływa negatywnie na człowieka i rodzinę, by potem poszukać „terapii” poprzez domową czułość i to, co w zasięgu każdego małżeństwa (propozycje w postaci listy). Przyjrzymy się jak rozwijać domową czułość i ją podtrzymywać, by cieszyć się czułym domem. Marlena Bessman-Paliwoda – mama trzech synów i córki. Od dziesięciu lat żona Lukasza. Absolwentka UW, autorka tekstów. Współpracuje z mediami katolickimi. Pisze o duchowości mamy, małżeństwie, przekazywaniu wartości dzieciom. Prowadziła internetowy projekt dla małżeństw „Małżeństwo – mamy się dobrze”, tworzy pomoce oraz warsztaty dla małżeństw i narzeczonych. Razem z mężem zaangażowana w dzieło ewangelizacji.

GODZ. 12:00

  • MAGDALENA KLECZYŃSKA „Rozmowa” Wykład, podczas którego prelegentka poruszy temat najważniejszych zagadnień z dziedziny komunikacji. Małżonkowie dowiedzą się czym jest reguła dobrego STARU i dobrego STOPU, empatyczne słuchanie drugiego człowieka, komunikat NVC i praktykowanie wdzięczności. Uczestnicy odkryją również, dlaczego jest to takie ważne w małżeństwie oraz jak zmienia to nasze relacje z poczucia bycia w więzieniu na świadome budowanie więzi. Magdalena Kleczyńska -z wykształcenia doradca rodzinny i małżeński. Zawodowo od wielu lat zajmuje się pomocą psychologiczną dla par. Autorka książki „Obdarowani sobą. Sztuka budowania więzi”. Pomysłodawczyni i współautorka warsztatów dla młodzieży „Licencja na miłość”. Liderka wspólnoty dla kobiet w diecezji tarnowskiej „Obdarowana. Spotkania dla kobiet”. Prowadzi liczne konferencje, wykłady i rekolekcje w tematyce budowania szczęściodajnych więzi. Prywatnie od 12 lat żona i mama trójki dzieci

Termin: Sobota 12.02.2022 r.,  godz.10.00 -14:00 ( wykłady 10:00 – 13:00; dyskusja 13:15-14:00)

Organizatorzy: Fundacja Przestrzeń Dobra

Prowadzacy: Anna i Michał Gazda

LokalizacjaOnline (You Tube: „Tydzień Małżeństwa w Krakowie” FB Tydzień Małżeństwa Olsztyn)

Cena: Wstęp Wolny – konieczność zapisów

Zapisy: Formularz

* Prosimy o zgłoszenia przez formularz uczestnictwa w V Tygodniu Małżeństwa w Olsztynie.
* Państwa dane będą wykorzystane wyłącznie do kontaktu w ramach Tygodnia Małżeństwa.