O nas

 

Na imię mam Ania i strasznie mi miło, że tutaj jesteś.

Wiele osób zadaje mi pytanie skąd zaczerpnęłam pomysł na to miejsce, dlatego tu z chęcią podzielę się tą ciekawostką.
Gdy wróciłam z emigracji z dwójka małych dzieci do rodzinnego Olsztyna miałam czas aby poobserwować facebookowe grupy skupiające olsztyńskie mamy. Szybko zorientowałam się czego brakuje w naszym mieście.  Mamy nie miały gdzie się spotykać, a potrzeba wyjścia z domu jest oczywista.  W kraju, z którego właśnie wróciłam takich miejsc jest mnóstwo a ja mając małe dzieci regularnie z nich korzystałam. Stąd dokładnie wiedziałam jak zmierzyć się z problemem, który pojawił się w Olsztynie. Moim celem było stworzenie przyjaznego miejsca do spotkań rodziców z małymi dziećmi.

Pierwszy pomysł, który przyszedł mi do głowy to Olsztyński Budżet Obywatelski.  Złożyłam wniosek o utworzenie Klubu Malucha. Projekt nie zdobył wystarczającej liczby głosów, więc nie mógł być zrealizowany przez Urząd Miasta.

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło…

Bo niedługo potem na facebooku poznałam Iwonkę Dziak, która będąc na swoim już trzecim urlopie macierzyńskim znała potrzeby olsztyńskich mam i miała ochotę podziałać aby wypełnić tą lukę na olsztyńskim rynku. Połączyłyśmy więc swoje chęci i możliwości, aby jak najszybciej zorganizować pierwsze spotkanie Klubu Aktywnej Rodziny PAJACYK. I tak półtora miesiąca później powitałyśmy rodziców i opiekunów z maluchami w salach Stowarzyszenia Arka, gdzie od grudnia 2015 roku do dzisiaj zapraszamy na regularne spotkania Klubu Pajacyk oraz warsztaty dla rodziców.

Aby mieć formę prawna i możliwość pozyskiwania środków na nasze działania założyłyśmy Fundację Aktywnej Rodziny.

Klub Aktywnej Rodziny PAJACYK jest jej główną inicjatywą ale nie jedyną.

Chcemy się rozwijać, realizować plany i spełniać marzenia nie tylko nasze ale przede wszystkim osób będących w potrzebie. 

I tak w czerwcu 2018 roku Fundacja powołała nowego członka zarządu, którym jest Joanna Murzyn – dziewczyna o wielkim sercu, świetna organizatorka i inicjatorka akcji niosących pomoc.


Cele statutowe Fundacji realizujemy poprzez różnorodne działania:

→ akcje charytatywne wspierające osoby indywidualne oraz placówki potrzebujące pomocy

(Pielucha dla Malucha, Koncert charytatywny dla Igorka)

→ wydarzenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych

(Rodzinny Bal Mikołajkowy, Wiosenne spotkanie plenerowe, Dzień mamy i dziecka, Jak być mamą i mieć czas…)

→ warsztaty i kursy podnoszące kompetencje rodziców i opiekunów

(Masaż niemowlęcy, Warsztaty kołysankowe, Pediatryczny Kurs Pierwszej Pomocy)

Aby być na bieżąco, zachęcam do obserwowania naszego profilu na facebooku.

 

FAR