Rozpoczęcie IV Tygodnia Małżeństwa w Olsztynie 07.02.2021

Rozpoczęcie IV Tygodnia Małżeństwa w Olsztynie.

Msza Święta w parafii pw. św. Franciszka godz. 14.00.

Po Eucharystii wystąpienie ks. Marka Dziewieckiego pn. ,,Pojednanie w małżeństwie”

Sposób komunikowania się okazuję się kwestią życia i śmierci, szczególnie wtedy gdy w grę wchodzą te najważniejsze więzi, jakimi są więzi w małżeństwie, rodzinie i kręgu przyjaciół. Jeśli nie umiemy dojrzale komunikować się w pracy zawodowej czy w kontakcie z sąsiadami, to jeszcze pół biedy. Pogorszy się wtedy atmosfera w firmie czy w naszym sąsiedztwie. Do pracy idziemy głównie po to, żeby pracować i zarobić na utrzymanie rodziny, a nie żeby budować pogłębione więzi. Podobnie w kontakcie z sąsiadami i znajomymi, ewentualne nieporozumienia czy brak dojrzałego komunikowania nie jest jeszcze wielką tragedią. Natomiast niezrozumienie czy brak życzliwej komunikacji we własnym domu staje się powodem cierpienia dla naszych bliskich i dla nas samych.” ks. Marek Dziewicki, „Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz!

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii, izolacji, chorób i lęku, ciężko jest zachować spokój ducha, a co dopiero pokój w rodzinie. Za pewne w wielu domach wytworzyły się dodatkowe napięcia – któryś z małżonków stracił pracę (może oboje), pojawiły się trudności z płynnością finansową, może dotknęła Was choroba, dzieci nie radzą sobie z emocjami.

Podczas Tygodnia Małżeństw chcemy przypomnieć jak wielką siłą jest sakrament dwojga ludzi, bo przecież – jak brzmi tegoroczne hasło – „Małżeństwo szczepionką na trudne czasy”.

Jednym z naszych prelegentów będzie ksiądz Marek Dziewiecki, który wygłosi konferencję pierwszego dnia Tygodnia Małżeństw. Poruszy on takie tematy jak:

  • Pojednanie i pokonywanie trudności w małżeństwie i rodzinie.
  • Jak kochać bliskich, którzy nie kochają?

Ks. Marek Dziewiecki – Doktor psychologii, wykładowca, rekolekcjonista, dyrektor telefonu zaufania Diecezji Radomskiej, specjalista w dziedzinie profilaktyki i terapii uzależnień.

Autor ponad 70 książek i audiobooków z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień.

Doktorat z nauk o wychowaniu uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie w 1988.

 

Termin: 7.02.2021 r., godz. 14.00 – 16.00

Rozpoczęcie będzie transmitowane na profilu FB
WSTĘP WOLNY     

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *